DIY kytary

Les Paul II

Kytara začala život jako Rocktile Electric Guitar Kit Single Cut Style. Tělo a krk jsou z mahagonu s topolovým topem a tenkou vrstvou dýhy. Kytara je vybavená kostěným nultým pražcem, kobylkou Gotoh GE104B (usazené na klasických šroubovaných postech), Gotoh GE101A hliníkovým struníkem, Kluson Vintage Style Tulip 3L/3R N M33VC ladicími mechanikami a Niklovaným Gotoh EP-B3 Strap Lockem. Snímače jsou ručně vinutou sadou snímačů Slug PAF style Alnico V Humbucker set #005 (8.35KΩ kobylka a 7.3 KΩ krk, magnet magnetizován na specifickou úroveň). Zapojení ve stylu 50-let s 22nF Mallory kondenzátory a přepínačem Hosco YM-T20. Tělo je natřeno tenkou lesklou vrstvou šelaku (lemon), který poskytuje klasický tvrdý finiš. Hlava kytary je vytvarovaná do klasické LP podoby a pokryta dýhou z obou stran. Krytky elektroniky jsou ručně dělané, pokryté dýhou, ladicí s hlavou kytary.

Stratocaster

První kit, který jsem postavil byl Stratocaster, nebo správně LA Electric Guitar. Kytara je vyrobena z javoru (krk) a lípy (tělo). Kytara byla nejprve natřena Dánským olejem a nese vlastní tvar hlavy. Od té doby jsem kytaru několikrát předělal. Původně modré tělo bylo přestříkání na červenou a bylo uděláno postaršení celé kytary. Kytara byla vybavena Fender Vintera 50s Vintage Stratocaster snímači, Fender Vintage-Style Tremolem, Kluson MK6LN mechanikami, novými struníky, jackem, strap piny a předělaným zapojením. Tremolo bylo zablokováno dřevěným blokem a přístup ponechán otevřený.

Les Paul

Neboli korektně New Jersey Electric Guitar je druhým DIY kitem, který jsem se rozhodl postavit. Jelikož jsem byl s výsledkem velmi spokojen, rozhodl jsem se kytaru dále vylepšit. Doplnil jsem tedy ladicí mechaniky Gotoh SG381-04C, a ručně vinutou sadou snímačů Slug PAF style Alnico V Humbucker set #001 (8.8KΩ kobylka and 8.4 KΩ krk, magnet magnetizovan na specifickou úroveň), kostěný nultý pražec a Gotoh GE104B kobylku (na M4/M8 mosazných konvertorech). Kytaru jsem zapojil ve stylu 50-let s 22nF TESLA kondenzátorydvěma push-pull potenciometry pro obrácení fáze snímačů. Knoby jsem vyměnil za zlaté „reflektory“. Krk byl ozdoben unikátním tvarem a vyzdoben. Po zarovnání pražců a kompletním nastavení je výsledkem skvěle hratelná a hrající kytara i do nepohody. Kytara je natřena Dánským olejem.